Spotkanie owczarskie galeria
Szanowni Państwo, pragniemy wszystkim wam, a w szczególności Państwu Winiarczykom, Dominom i Tymeckim oraz Panu Główce serdecznie podziękować za umożliwienie odwiedzenia gospodarstw, za wielogodzinne dyskusje i uwagi, wymianę poglądów oraz przede wszystkim za niezwykle miłe, ciepłe przyjęcie organizatorów „Spotkań owczarskich” : Henryka Szczerbickiego – dyrektora RZHOiK w Lublinie, Nicolasa Cirier – dyrektora Rynku Małych Przeżuwaczy firmy InVivo NSA (Francja), Martina Musilka – dyrektora firmy Guyokrma (Czechy), Libora Motyčki – dyrektora ds. hodowli przeżuwaczy firmy Guyokrma (Czechy), Romana Cieślara – hodowcy z Czech, pracowników terenowym RZHOiK w Lublinie: Stanisława Łosia (Krasnystaw), Krzysztofa Cydejko (Biała Podlaska) oraz Andrzeja Junkuszew i Wiktora Bojara – przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że nasze „Spotkania owczarskie” staną się już tradycją wiążącą środowisko hodowców owiec i kóz w naszym regionie.
… no i już po … Miłe chwile przeminęły z prędkością błyskawicy, ale mamy nadzieję, że pozostawią po sobie ciepłe wspomnienia oraz wiele praktycznych informacji uzyskanych od naszych kolegów z Francji i Czech.
A teraz czas na podsumowanie i relację ze „Spotkania owczarskiego”, które odbyło się w Krasnymstawie i Białej Podlaskiej. Organizatorami naszych spotkań był Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Lublinie, Katedra Hodowli Małych Przeżuwaczy i Doradztwa Rolniczego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy współudziale firm Guyokrma (Czechy) oraz InVivo NSA (Francja).
To co nas wyróżnia to to, że nasza marka „Jagnięcina z Lubelszczyzny” to nie tylko marka handlowa, ale przede wszystkim hodowcy, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę w lubelskim owczarstwie. Miłość i pasja jest podstawą sukcesów hodowlanych, docenionych przez specjalistów wielokrotnie goszczących w gospodarstwach zrzeszonych w Regionalnym Związku Hodowców Owiec i Kóz w Lublinie. Potwierdziły to ostatnie wizyty przedkonferencyjne, jakie odbyliśmy w hodowlach owiec z okolic Krasnegostawu. Koledzy z Francji oraz Czech byli pod wrażeniem kondycji zwierząt, a należy podkreślić, że są to ludzie, którzy od wielu lat pracują z przeżuwaczami i już niejedno widzieli współpracując z różnymi fermami owiec na całym świecie.
Uzyskane od hodowców informacje zostały wykorzystane w prezentacjach przedstawionych na „Spotkaniach owczarskich”. Wprawdzie wymagało to wielu nocnych godzin pracy, dyskusji oraz tłumaczenia na język polski … ale było warto, sądząc po zadowolonych twarzach uczestników.
Zresztą możecie Państwo zobaczyć to na zdjęciach przedstawionych w fotorelacji poniżej.
Dzień pierwszy
Wizyty w gospodarstwach
Dzień drugi
Konferencja Krasnystaw
Dzień trzeci
Konferencja Biała Podlaska
Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Lublinie
wraz z firmami
GUYOKRMA (Czechy) i InVivo NSA (Francja)
oraz
Katedrą Hodowli Małych Przeżuwaczy i Doradztwa Rolniczego
Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
ZAPRASZAJĄ
NA
SPOTKANIE OWCZARSKIE
Spotkania odbędą się w dwóch terminach:
I 13.02.2015 Krasnystaw
(Starostwo Powiatowe ul. Sobieskiego 3, Krasnystaw)
II 14.02.2015 Biała Podlaska
(Zajazd „Jolanta” adres: Bialska 64, Czosnówka)
PROGRAM SPOTKAŃ
1000- 1010 Powitanie Gości
1010– 1025 Możliwości uzyskania wsparcia do produkcji owczarskiej – działania RZHOiK Lublinie
Henryk Szczerbicki (RZHOiK Lublin)
1025– 1205Newralgiczne punkty w hodowli owiec – Nicolas Cirier InVivo NSA (Francja)
1205 -1220 Z mojej hodowli –praktyczne spostrzeżenia Roman Cieślar Guyokrma (Czechy)
1220 -1235 Perspektywy produkcji owczarskiej – wspólne działania Uniwersytetu Przyrodniczego i RZHOiK w Lublinie
Wiktor Bojar, Andrzej Junkuszew (UP Lublinie)
1235 -1300 Pytania i dyskusja
1315 – Dyskusja przy obiedzie
PRELEGENCI:
Prelegentami na naszym spotkaniu będą:
-
Henryk Szczerbicki – dyrektor Regionalnego Związku Hodowców i Kóz w Lublinie
-
Nicolas Cirier – specjalista żywienia małych przeżuwaczy pełniący obecnie funkcję dyrektora Rynku Przeżuwaczy we francuskiej firmie żywieniowej InVivo NSA. Wykład oraz dyskusja odbywać się będą w języku polskim, co może być zachętą do dyskusji na tematy związane z żywieniem owiec.
-
Roman Cieślar- hodowca współpracujący z czeską firmą Guyokrma podzieli się swoimi doświadczeniami z hodowli owiec. Jak wielu z Państwa pamięta, nasz kolega Roman Cieślar jest częstym gościem zarówno w naszych hodowlach jak i na wystawach zwierząt.
-
Wiktor Bojar oraz Andrzej Junkuszew – reprezentują Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz administratora strony http://jagniecinazlubelszczyzny.pl/
Zapraszamy na spotkania i mamy nadzieję, że będą one początkiem interesujących i owocnych dyskusji zarówno na tematy związane bezpośrednio z hodowlą owiec jak i też z perspektywą oraz nowymi możliwościami współdziałania owczarzy w naszym regionie.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia na wybrane spotkanie u pracowników terenowych RZHOiK (Biała Podlaska, Krasnystaw) lub poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt.